Regionalny Dziennik Internetowy

Od czerwca 2013 roku, na podstawie uchwały Rady Fundatorów i innych umów dotyczących nieodpłatnego przekazania domeny, oprogramowania i treści, Fundacji im. Bernardo Morando jest wydawcą i właścicielem Zamojskiego Dziennika Internetowego ROZTOCZE.NET.

Od października do grudnia 2014 roku wydawany był również w wersji drukowanej periodyk roztocze.net (nakład 15 tys. egz., bezpłatny).

ROZTOCZE.NET Zamojski Dziennik Internetowy (wersja logo obowiązująca do 2016 roku)

W 2016 roku zaplanowaliśmy poszerzenie zasięgu działania Zamojskiego Dziennika Internetowego roztocze.net

ROZTOCZE.NET Regionalny Dziennik Internetowy (wersja logo obowiązująca od stycznia 2017 roku)

 

W 2017 roku Fundacja planuje:

– poszerzenie zasięgu działania Zamojskiego Dziennika Internetowego roztocze.net

– wzmocnienie potencjału Fundacji w zakresie IT

– kontynuować organizację szkoleń dla biznesu

– przygotować katalog instytucji zajmujących się edukacją

– aplikować o granty z różnych źródeł


Biuro reklamy i Redakcja
Zamojskiego Dziennika Internetowego ROZTOCZE.NET znajdowało się w Zamościu na ul. Grodzkiej 12. Obecnie siedzibą Regionalnego Dziennika Internetowego ROZTOCZE.NET jest ul. św. Piątka 44 lok. 3.

Serwis Roztocze Online (inaczej nazywany również: ROL, roztocze onlajn, roztoczenet) został oprogramowany (przez Roberta Motekę) i wypełniony treścią (przez Piotra Rogalskiego) na początku czerwca 2000 roku w domenie www.portal.zamosc.pl   |   W listopadzie tego samego roku serwis opublikowano na www.roztocze.net  |  Od 2008 roku Roztocze Online jest zarejestrowanym tytułem prasowym | Od 2000 roku  strona główna serwisu była wyświetlona ponad 6 mln razy  |   Roztocze Online odwiedziło w tym czasie ponad milion unikalnych użytkowników (UU)  | Archiwum serwisu to ponad 18 tys. niusów, skomentowanych łącznie 30 tys. razy (dane z 12 ostatnich lat)   |   Najpopularniejszy nius czytany był ponad 30 tys. razy, a niektóre z niusów komentowane nawet i 800 razy  |  Forum dyskusyjne ROL zawiera prawie 68 tys. postów, 5 tys. tematów, stworzonych przez 3,2 tys. zarejestrowanych użytkowników  |  Najwięcej z nich –  bo aż 378  –  było jednoczenie na Forum 18 października 2011 roku. (dane z  2013 roku).

Rekord oglądalności (17 listopada 2014 r.) – 34 tys. odsłon strony głównej w jeden dzień.
W 2014 roku strona główna serwisu została odsłonięta ponad 1,9 mln razy.